Chceli by sme sa Vám predstaviť – náš vývojársky tím HeelGood

Myšlienka produktu HeelGood sa môže zdať jednoduchá, ale jeho súčasná forma a použitie materiálu je výsledkom dlhých a serióznych výskumných a vývojových prác. Pre každodennú jazdu je totiž potrebné také moderné riešenie, ktoré chráni topánky a bez ohľadu na poveternostné podmienky ich určite nepoškodí. Pri navrhovaní nášho produktu sme považovali za dôležité, aby okrem jeho účelu bol moderný aj jeho vzhľad, a preto sme poverili dizajnérku Zitu Attalai, aby náš nápad zhmotnila a navrhla pre nás chrániče podpätkov HeelGood.

Naša dizajnérka – Zita Attalai

Attalai Zita
Foto: Papp Schneider Photography

Zita Attalai, dizajnérka elastického chrániča obuvi HeelGood, má viac ako 20-ročné profesionálne skúsenosti v priemyselnom dizajne, takže do navrhnutia produktu HeelGood sa pustila s veľkým potenciálom. Ona viedla procesy spojené s vývojom produktu až po vytvorenie konečného vizuálneho vzhľadu.
V posledných rokoch si získala medzinárodnú reputáciu v oblasti dizajnu obuvi, jednak svojimi sochami – topánkami, ale aj na poli konfekčného priemyslu. Jej sochy – topánky sú umelecké predmety, ktoré sú súčasťou moderných zbierok známych európskych múzeí. Jej diela boli vystavené v mnohých múzeách po celom svete*, jej prácou sa zaoberá množstvo odborných kníh. V roku 2006 získala prvé miesto v nemeckom meste Pirmasens na Pirmasens Shoe Design Award.

Navrhnúť produkty HeelGood bolo jednou zo vzrušujúcich úloh jej kariéry. Dizajnérska úloha súvisiaca s plastovým priemyslom a úzko spätá so „žánrom topánok“, bola pre ňu významnou výzvou, keďže bola skúšaná práve jej návrhárska adaptabilita. Myslí si, že spoločná práca s tímom priniesla vynikajúci výsledok a široká verejnosť bude produkt HeelGood používať s radosťou a so spokojnosťou.